Główne projekty

Centrum Monitoringu Przestrzegania Praw Obywatelskich

CMPPO zajmuje się głównie analizą i monitoringiem przestrzegania praw obywatelskich przez instytucje państwowe i urzędy, zwłaszcza przez sądy, prokuraturę, policję i inne organa, których statutowym zadaniem jest dbałość o sprawiedliwość i bezpieczeństwo obywateli.

Dodatkowo, CMPPO analizuje, czy rozwiązania prawne oraz interpretacje przepisów idą w parze z pożytkiem publicznym.

Zbieramy informacje o łamaniach praw obywatelskich przez urzędników i tzw. organa władzy. Chcemy pomagać ofiarom urzędniczych pomyłek i urzędniczych matactw. Chcemy wyraźnie wskazać różnicę między uczciwym urzędnikiem, który swą pracą przynosi społeczeństwu pożytek, a takimi działaniami niektórych „czarnych owiec”, które wykorzystując swoją władzę działają na niekorzyść obywateli ignorując ich prawa.

Przez najbliższe 2-3 lata chcemy zebrać dokumentację badawczą by zbudować jak najpełniejszy obraz struktur państwa prawa. Mamy nadzieję, że do roku 2012 uda nam się zebrać niezbędne materiały.

W tym miejscu apelujemy o pomoc do osób, które mają negatywne doświadczenia w kontakcie z wymiarem sprawiedliwości, urzędami państwowymi czy samorządowymi. Wasza współpraca pomoże zarówno nam jak i Wam drodzy rodacy.
Zapraszamy również do współpracy naukowców prawoznawstwa oraz specjalistów od zarządzania i organizacji. Każda opinia specjalisty jest dla nas na wagę złota.

Fundacja IP zajmuje się nie tylko monitorowaniem złego funkcjonowania sądów czy urzędów, ale także prowadzi Interwencyjny Ośrodek Pomocy Prawnej INTERWENCJA.PL, którego  zadania polegają na świadczeniu pomocy ofiarom źle działającego systemu.

Aby się z nami skontaktować, proszę przesłać e-mail podany w sekcji KONTAKT w tytule wiadomości wpisując CMPPO.