Główne projekty

Jak stale angażować się w misję IP?

Jeśli zastanawiają się Państwo w jaki sposób możecie być częścią prac i projektów Instytutu Północnego (IP), oto kilka możliwości:
– wolontariat;
– jednorazowa darowizna (ogólna lub na konkretny projekt);
– jednorazowe dary rzeczowe (np. książki, komputery);
– dary niematerialne (użyczenie przestrzeni, budynku, biura, samochodu, bilboardu; reklama itp.);
– stałe finansowe wsparcie misji IP.

Na niniejszej stronie zwracamy się z apelem właśnie o tę ostatnią formę zaangażowania. Oczywiście bezterminowe użyczenie lokalu/budynku/maszyny także jest formą  stałego wsparcia, gdyż ma pewien wymiar finansowy.


IP logoDOŁĄCZ DO GRONA OSÓB FINANSUJĄCYCH
BADANIA NAD NOWYMI MODELAMI OPTYMALNYCH STRUKTUR SPOŁECZNYCH
 

 

Każdy chyba pragnie zapewnić lepszą przyszłość swoim dzieciom. Ale skąd pewność, że dzisiejsze zasady rządzące społeczeństwem są wystarczająco dobre, by świat stawał się coraz lepszy? Czy to co zostawiamy dzieciom w spadku, będzie bezpieczne i odpowiednio wartościowe dla ich przyszłości? Jeśli nie masz pewności, wspieraj ludzi, którzy analizują to co może przynieść przyszłość
Wydaje się rozsądnym posiadanie wątpliwości i ciągłe upewnianie się, że idzie się w dobrym kierunku. Nie ma pewności, że struktura społeczeństwa (polityka, prawo, administracja, sądy, policja) są zbudowane w sposób optymalny i pożyteczny dla większości obywateli. Jeśli prawo jest dobre, to dlaczego tak często się zmienia. A jeśli częste zmiany dowodzą, że system sam się reguluje, to dlaczego prawo mimo to, ciągle zawiera tak wiele podstawowych błędów?
Czy próbowaliście 10 razy pomalować zwykłą farbą pordzewiałą blachę; czy mimo nałożenia wielu warstw wciąż wychodzą na wierzch bąble rdzy? Tak właśnie postrzegamy obecny system społeczny. Prawo jest zmieniane często, ale ludzie podli i tak potrafią je wykorzystać ze szkodą dla innych. Jeśli nawet wydaje Ci się, że nasze obawy są bezzasadne, i że raczej nic złego się nie stanie, to czy i tak nie warto wykupić swego rodzaju ubezpieczenia (tak na wszelki wypadek)?
INSTYTUT PÓŁNOCNY to think-tank, który skupia się na znajdowaniu najlepszych i optymalnych algorytmów budowania bezpieczeństwa społecznego. Zajmujemy się przede wszystkim pracą koncepcyjną (twórczym analitycznym myśleniem); realizujemy też projekty, które są przełożeniem naszych idei na konkretne działania. Do najważniejszych projektów IP należą:
INTERWENCJA.PL – serwis bezpłatnej pomocy prawnej dla osób poszkodowanych;
Dom Lobbingu Obywatelskiego – projekt integracji środowiska aktywistów, którzy lobbują na rzecz prawa przyjaznego obywatelom;
Logityka.pl – serwis internetowy poświęcony poszukiwaniom lepszych doktryn politycznych i prawnych.
Aparat państwowy może skutecznie odbierać obywatelom wolność, gdyż ma do tego ogromne środki pozyskane z podatków. Tymczasem niezależne ośrodki skupiające myślicieli, którzy zajmują się działaniami na rzecz wolności i rozwoju społeczeństw, nie mają luksusu w postaci łatwego finansowania. Dlatego właśnie liczymy na to, że osoby inteligentne i dbające o przyszłość świata i swoich dzieci, zechcą dobrowolnie „opodatkować” się na rzecz finansowania projektów Instytutu Północnego. Wsparcie dla IP to tak naprawdę twój zysk. W zamian bowiem otrzymujesz szansę, że twoje dzieci będą żyły w lepszym świecie rządzonym przez lepsze prawo i reguły, że kultura i edukacja będą optymalnie działać w kierunku tworzenia harmonijnego społeczeństwa. Ile jesteś w stanie zapłacić za bezpieczny świat dla swych dzieci?
Jeżeli chcesz, możesz pozostać darczyńcą anonimowym, jednak będzie nam niezmiernie miło oraz będziemy zaszczyceni jeśli będziemy mogli umieścić twoje nazwisko (lub nazwę firmy) na liście darczyńców IP. Możesz zadeklarować wpłaty rzędu np. 50-100 złotych miesięcznie, by wesprzeć IP.
A jeśli stać Cię na więcej, to tym bardziej pomożesz nam w naszej misji oraz dodatkowo zyskasz jeden ze statusów specjalnych:
– Bursztynowego  Partnera IP (wpłata min 50 zł/m-c)
– Żelaznego Partnera IP (wpłata min 250 zł/m-c)
– Kryształowego Partnera IP  (wpłata min 1000 zł/m-c)
– Złotego  Partnera IP (wpłata min 5000 zł/m-c)
– Platynowego Partnera IP (wpłata min 25.000 zł/m-c)
– wystarczy, że zadeklarujesz odpowiednie wsparcie wypełniając poniższą deklarację.


Jak zadeklarować partnerstwo i stałe wspieranie IP:
1. Wydrukuj poniższą ulotkę z deklaracją
2. Przetnij stronę na pół by odciąć deklarację
3. Wypełnij deklarację czytelnie i podpisz
4. Prześlij wypełnioną deklarację pocztą lub po zeskanowaniu e-mailem
5. Aby nie marnować papieru, przekaż odciętą ulotkę znajomym, których darzysz szacunkiem, by również rozważyli wspieranie IP
6. Darowiznę pieniężną wpłacaj zgodnie z deklaracją (np. raz w miesiącu) na rachunek bankowy IP:
odbiorca: INSTYTUT PÓŁNOCNY, ul. Pawłowicka 53A, 51-250 Wrocław
PLN: 64 1440 1387 0000 0000 1157 8853
USD: PL33 1440 1387 0000 0000 1157 8926
EUR: PL11 1440 1387 0000 0000 1157 8934
nazwa banku: PKO BP S.A.; kod SWIFT: BPKOPLPW
tytułem: darowizna na rzecz działalności statutowej IP; partner nr [tu wpisz nr partnera, który otrzymasz od nas]

Ulotka + deklaracja (PDF)

Lista PARTNERÓW, Sponsorów i Darczyńców

Jeśli nie możesz wesprzeć IP finansowo, rozważ znalezienie w swoim otoczeniu osób, które posiadają zarówno chęć wspierania ważnych inicjatyw prospołecznych oraz niezbędne ku temu środki finansowe. Aby propagować idee IP możesz wydrukować powyższą ulotkę zespoloną z deklaracją.

Przypominamy, że jedną z form pomocy dla misji fundacji może być odpowiedni zapis w testamencie na rzecz Instytutu Północnego (odpowiedni zapis można dokonać przed notariuszem lub poprzez stworzenie odręcznego testamentu).
Zarówno Darczyńca  jak i Testator (Spadkodawca) mogą określić który z projektów chcieliby wesprzeć swoim majątkiem.

Kolejną formą wsparcia dla misji IP jest zakupienie usług i towarów (np. szkolenia, książki, czasopisma, zestawy edukacyjne itp.), gdyż zysk ze sprzedaży jest w całości przeznaczany na realizację celów statutowych. Zasady sprzedaży usług i towarów przez IP są publikowane na odpowiednich stronach internetowych lub dostępne na zapytanie. Pełna oferta usług i towarów sprzedawanych przez IP jest dostępna na stronie Pionu Gospodarczego IP. Dla przykładu są to zestawy edukacyjne MŁODY CHEMIK.

Dane osobowe będą przetwarzane przez fundację INSTYTUT PÓŁNOCNY zgodnie z prawem, jedynie dla potrzeb fiskalnych. Na życzenie Darczyńcy jego dane nie będą ujawniane publicznie. W przypadku publikowania listy Darczyńców zakres ujawnianych danych będzie zależeć od dyspozycji Darczyńcy. W każdym momencie Darczyńca będzie mógł zgłosić wniosek o usunięcie lub poprawienie jego danych na liście darczyńców.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDE WSPARCIE!