Główne projekty

IP.TT czyli IP.ThinkTank - gra o lepszy mądrzejszy świat!

Instytut Północny (IP) rozpoczął w dniu dzisiejszym kampanię promocji odpowiedzialności za świat pod hasłem: „Zacznij GRAĆ*”. Akcja została zainaugurowana podczas targów „Hall of Games” we Wrocławiu, które odbywają się we wrocławskiej Hali Stulecia (dawniej: Hali Ludowej).

Celem akcji jest przedstawienie projektów innowacyjnych i prospołecznych IP jako swoistej gry o świat. Naszym targetem są ludzie o ponadprzeciętnej inteligencji i wyobraźni, którzy otwarci są na nowe idee; zwykle najwięcej tego rodzaju ludzi można znaleźć właśnie wśród młodych fascynatów gier komputerowych.

Na potrzeby akcji fundacja zakupiła nową krótką domenę internetową IP.TT czyli skrót od słów „IP.ThinkTank”, mamy nadzieję, że adres ten stanie się wkrótce symbolem przemiany w sposobie myślenia nowego pokolenia.

IP.TT to dążenie do wykreowania mody na myślenie. Nie takie zwykłe, uproszczone, ale właśnie takie dogłębne z dużą dozą ostrożności i otwartości na nowe nietypowe idee. Wśród uczestników Targów rozdawaliśmy karty GRY, na której napisaliśmy:

Zacznij GRAĆ* o swoje życie,
o życie swojej rodziny,
o losy tego kraju, kontynentu,
o przyszłość całej ludzkości…

*) Twoją GRĄ jest twoje ŻYCIE! Przyjmij to wyzwanie!
Baw się dobrze i WYGRYWAJ!
Trenuj style walki i swój rozum, szukaj wiedzy!
Szanuj ludzi i swój honor.
Szukaj swoich słabości i pokonaj swój wstyd.
Łam zasady, które nie szanują ludzi i honoru!
Módl się, jeśli brakuje Ci siły.
Ufaj rozumowi, jeśli wiesz jak mało wiesz…
Szukaj prawdy, tam gdzie pozornie jej nie ma.
Nie ufaj „prawdom”, które dają Ci święty spokój.
Nie szukaj nas; to my znajdziemy Ciebie!
Przekaż dalej!