Główne projekty

Podziękowania od IP za gościnę w Cocobarze

Zarząd IP pragnie podziękować rodzinie Państwa Jarosiewiczów a w szczególności Mateuszowi Jarosiewiczowi (projekty: Cocobar, City2) za bezpłatne użyczenie nam przestrzeni coworkingowej i biurowej na terenie Cocobaru.

Dzięki tej hojnej inicjatywie mogliśmy przez wiele miesięcy prowadzić biuro Interwencyjnego Ośrodka Pomocy Prawnej właśnie na terenie Cocobaru w samym centrum Wrocławia.
W biurze przy ul. Uniwersyteckiej odbywały się spotkania Zarządu IP oraz spotkania z wolontariuszami. Skorzystaliśmy także z przestrzeni coworkingowej przy okazji prowadzonych przez nas szkoleń z zakresu fotografii. Jednym z ważniejszych osiągnięć pracy na terenie Cocobaru było skrystalizowanie się idei dwóch ważnych projektów: Wolnego Uniwersytetu Filozoficznego oraz Domu Lobbingu Obywatelskiego. Ten ostatni projekt powstał właśnie jako skutek oddziaływania coworkingu. Otóż częstym użytkownikiem przestrzeni coworkingowej Cocobaru był znany z mediów działacz lobbingu obywatelskiego Tomasza Obary (projekt „Wolne Konopie”), którego opowieści o skuteczności działań lobbingowej zainspirowały nas do stworzenia DLO.

Zapraszamy inne firmy oraz osoby prywatne do wsparcia IP poprzez użyczenie (lub wynajęcie w niskiej cenie) powierzchni użytkowych w centrum miasta dla potrzeb projektów Instytutu Północnego. Z góry dziękujemy!