Główne projekty

IP nawiązał współpracę z COCOBARem

Na nasz apel dotyczący dodatkowego lokum dla projektów Instytutu Północnego, odpowiedział Pan Mateusz Jarosiewicz, pomysłodawca i realizator projektu coworkingowego COCOBAR.

COCOBAR to miejsce w samym centrum Wrocławia, które umożliwia coworking (czyli pracę równoległą wielu osób obok siebie). Nazwa COCOBAR to złożenie podwojonego słowa „co-” i bar. Pierwszy człon podkreśla wielką wartość jaką twórcy tego projektu przykładają do coworkingu. Druga część nazwy ma obniżać barierę nieśmiałości u osób, które nie znając coworkingu obawiają się zrobić pierwszy krok by sprawdzić jak to jest wykonywać pracę wśród grona podobnych osób; słowo „bar” ma więc przyciągać i pokazywać, że miejsce to jest tak przyjemne i pełne luzu jak bar, do którego idziemy się zrelaksować.
Cała nazwa łącznie „COCOBAR” również kojarzy się z egzotyką, z jakimś wyimaginowanym afrykańskim kolorowym ptakiem – przyciąga więc uwagę, rozluźnia zestresowanych i daje gwarancję dobrej zabawy jaką powinna być praca (zwłaszcza freelancerów).

COCOBAR jest głównie przeznaczony właśnie dla freelancerów, a więc samodzielnych kreatywnych ludzi, którzy wykonują zlecenia dla zewnętrznych firm lub prowadzą małe jedno lub kilkuosobowe firmy. Miejsce w COCOBARze jest dużo tańsze niż wynajem całego biura na własność. Oprócz tego mamy możliwość zrobić sobie kawę czy herbatę, skorzystać z mikrofalówki czy małej sali konferencyjnej by spotkać się z naszymi kontrahentami.

COCOBAR mieści się w centrum Wrocławia, przy ul. Uniwersyteckiej 27/28 lok. 3A (III piętro). Na przeciwko bramy wejściowej znajduje się główne wejście do nowego budynku Wydziału Prawa i Administracji UWr.

Tu można zobaczyć mapkę.

W ramach umowy między COCOBAR a Instytutem Północnym, IP otrzymało do dyspozycji jedno z pomieszczeń COCOBAR. Wkrótce ruszą tam pierwsze projekty. Zapraszamy wolontariuszy z okolicy do zgłaszania się do pracy dla fundacji.

Mamy nadzieję, że nowe miejsce do działań będzie inspirować nas do większego wysiłku i większej kreatywności i pomoże rozwinąć skrzydła wielu projektom.