Główne projekty

IP poszukuje miejsca na swoją siedzibę

Od początku swej działalności, Instytut Północny działa w swej siedzibie na ulicy Mydlanej we Wrocławiu. Mimo, że jest to dla nas dość wygodna lokalizacja, jesteśmy otwarci na propozycje wynajęcia dodatkowych pomieszczeń bliżej centrum Wrocławia.

Jakie warunki powinien spełniać budynek/lokal?

Po pierwsze: budynek powinien być reprezentacyjny, bo taka jego forma podkreślać będzie wagę misji fundacji. Budynek może być zarówno skrajnie nowoczesny jak i bardziej klasyczny czy wręcz barokowy. Również otoczenie budynku powinno być zadbane. Może to być okazała willa, pałacyk lub też nowoczesny biurowiec lub apartamentowiec. Ponieważ jednym z projektów IP jest galeria sztuki, dobrze byłoby, gdyby lokal posiadał witryny widoczne od ulicy.

Po drugie: ważna jest dobra lokalizacja w centrum miasta; niekoniecznie w ścisłym centrum, ale w miarę blisko centrum by każdemu mieszkańcowi Wrocławia łatwo było do nas dotrzeć. Jednocześnie dana lokalizacja powinna być dobrze skomunikowana z resztą miasta. Ważna jest też najbliższa okolica, która powinna ułatwiać organizację imprez i spotkań (a więc w pobliżu powinien znajdować się lokal gastronomiczny gotowy zapewnić catering oraz sklep, w którym można się zaopatrzyć).

Po trzecie: cena czynszu powinna być w miarę niska by nie obciążać budżetu fundacji. Byłoby nam przyjemnie gościć w budynku osoby lub firmy, która popiera naszą misję i w związku z tym oferuje nam swoją przestrzeń w niskiej cenie lub wręcz bezpłatnie. Działania IP mogą pomóc promować daną lokalizację (np. biurowiec czy apartamentowiec) przyciągając dodatkowych klientów.

Po czwarte: w budynku musi być odpowiednia dla nas przestrzeń; minimum to ok. 150-200 m2, ale optimum to 250-500 m2. Budynek powinien posiadać pomieszczenia zarówno typu gabinetowego jak i salę konferencyjną na ok. 20-40 osób (albo i większą), pomieszczenie na ewentualną galerię sztuki oraz pracownie komputerowe, pracownie redakcyjne, laboratoria projektowo-badawcze, bibliotekę, pomieszczenia socjalne (kuchnia, WC, łazienka) oraz pokoje gościnne.

Uwagi końcowe:

Obecność Instytut w budynku będzie oddziaływać pozytywnie zarówno na sam budynek jak i na firmy w swojej okolicy. Działalność związana bezpośrednio z misją fundacji jak i działalność gospodarcza IP tworzą pozytywną atmosferę rozwoju.

Zapraszamy właścicieli budynków i lokali oraz pośredników do kontaktu z nami.

______________

Oczywiście, na razie fundacja ciągle działa w budynku przy ul. Mydlanej 3, gdzie mieści się siedziba Zarządu oraz pracownie projektowe i redakcja portalu ICELAND.PL.