Główne projekty

Poszukiwani prawnicy

INSTYTUT PÓŁNOCNY poszukuje osób z wykształceniem prawniczym (studenci, absolwenci, radcowie; mile widziane osoby w trakcie lub po doktoracie).

IP poszukuje prawników dla dwóch różnych grup projektów:

1) prowadzenie działań prospołecznych bazujących na aktualnej wykładni i doktrynie prawa (pomoc prawna pokrzywdzonym, mediacja między stronami konfliktów, arbitraż gospodarczy, redagowanie wzorów pism itp.); do tej grupy projektów potrzebni są prawnicy z dużą więdzą i najlepiej odpowiednim doświadczeniem;

2) strategiczna zmiana systemu prawa; tutaj potrzebni są naukowcy badający możliwości optymalizacji prawa i jego dużych zmian; do tego typu projektów potrzebne są osoby o otwartym umyśle, potrafiący odrzucić dotychczasowe kanony zwyczajów prawnych; w tym przypadku bardziej od doświadczenia ważne są zaangażowanie, entuzjazm, upór, wytrwałość, znajomość filozofii doktryn prawa i kreatywność w analizowaniu wad i zalet różnych doktryn.

Oczywiście osoby spełniające warunki dla drugiej grupy mogą także wykonywać obowiązki związane z projektami grupy pierwszej.

W celu umówienia się na rozmowę w sprawie współpracy prosimy dzwonić do biura zarządu: 600-600-338 (w godz. 10-15, PN-PT).

W sprawie merytorycznych szczegółów współpracy można kontaktować się bezpośrednio z Zarządem pod numerem 600-199-099 (12-17, PN-ND).