Główne projekty

2% dla Instytutu Północnego

Ponieważ w roku 2010 weszła w życie nowelizacja ustawy o organizacjach pożytku publicznego (OPP), która to nowelizacja skazała nowe organizacje na przymus oczekiwania przez 2 lata na możliwość uzyskania statusu OPP, więc jak na razie nie ma możliwości by wesprzeć INSTYTUT PÓŁNOCNY z akcji tzw. 1%, czyli poprzez zadeklarowanie przekazania 1% swojego podatku na rzecz wybranej OPP.

Ponieważ w roku 2010 weszła w życie nowelizacja ustawy o organizacjach pożytku publicznego (OPP), która to nowelizacja skazała nowe organizacje na przymus oczekiwania przez 2 lata na możliwość uzyskania statusu OPP, więc jak na razie nie ma możliwości by wesprzeć Instytut Północny z akcji tzw. 1%, czyli poprzez zadeklarowanie przekazania 1% swojego podatku na rzecz wybranej OPP.

Nie mniej jednak, nie musi to stać na przeszkodzie by wspomóc naszą misję. W końcu 1% swego podatku możecie Państwo przeznaczyć np. na niereklamowane hospiscjum, natomiast dowolną (np. większą) kwotę możecie Państwo przeznaczyć na wsparcie fundacji INSTYTUT PÓŁNOCNY.

Mogą się Państwo opodatkować sami i wpłacać na IP 2% swoich miesięcznych zysków. W sumie, w budżecie rodziny nie będzie to kolosalny wydatek, a dla nas będzie to duże wsparcie. Nie muszą wtedy Państwo też korzystać z pośrednictwa urzędów skarbowych, czy wypełniać jakichś formularzy podatkowych.

Jeżeli kiedyś uda się nam zmienić świat na lepsze, to Państwa postawa i samoopodatkowanie się będzą nagrodzone podwójnie: po pierwsze tym, że świat wokół będzie lepszy, sprawiedliwszy i bardziej logiczny, a po drugie nagrodą będą przywileje jakie należą się tym, co poświęcają się dla dobra ogółu.

Oczywiście liczba 2% jest tu tylko przykładowa. Równie dobrze może to być 3%, 5% czy nawet 11%.

Państwa środki są nam potrzebne do zbudowania potęgi naszej fundacji. Potęgi rozumianej jako siła przebicia się do społeczeństwa. W tym celu INSTYTUT PÓŁNOCNY potrzebuje ogromnych środków finansowych by zebrać różnego rodzaju narzędzia medialne i biznesowe, które ułatwią dotarcie do milionów ludzi.
Nie sztuką jest bowiem wydawać małe czasopismo dla wąskiej grupy ludzi, którzy nawzajem będą się utwierdzać jak bardzo są mądrzy. Sztuką jest pokonać głupotę, entropię społeczną i chaos, który temu towarzyszy. A do tego potrzeba nielichych środków, zwłaszcza, że Instytut ma tak wiele różnych projektów (dróg) jakimi chce atakować hydrę głupoty.